Kommunalbestyrelsesgruppen

karina-fromberg
Karina Fromberg
2. viceborgmester

Medlem af
Kultur- og Fritidsudvalget
(næstformand)
Økonomiudvalget
____________

Præstegårdsvej 12, 4720 Præstø
Tlf.: 28125670
Mail: kfromberg@vordingborg.dk

michael-seiding-larsen
Michael Seiding Larsen
Medlem af
Uddannelses- og Beskæftigelsesudvalget
(næstformand)
Økonomiudvalget
____________
Wesselsvej 26
4760 Vordingborg 

Tlf.: 51769698
Mail: mslarsen@vordingborg.dk

eva-sommer-madsen
Eva Sommer Madsen

Medlem af
Klima- og Teknikudvalget
Social- og Sundhedsudvalget
____________

Nygårdshave 6, 4760 Vordingborg
Tlf.: 29435871
Mail: esmadsen@vordingborg.dk

peter-ole-sørensen
Peter Ole Sørensen

Medlem af
Klima- og Teknikudvalget
____________
Ronesbanke 12B, 4720 Præstø
Tlf.: 40151348
Mail: psoerensen@vordingborg.dk

karina-foss
Karina Foss

Medlem af
Børn og ungeudvalget
(næstformand)
Kultur- og Fritidsudvalget
Børn- og Familieudvalget
____________
Opalvænget 31, 4780 Stege
Tlf.: 30227742
Mail: knfoss@vordingborg.dk

ronni-lykkehus
Ronni Lykkehus

Medlem af
Klima- og Teknikudvalget
(næstformand)
Børn og Ungeudvalget
(1.stedfortræder for næstformand)
____________
Birkealle 19,
4760 Vordingborg
Tlf.: 29116021
Mail:  rlykkehus@vordingborg.dk

kristina-themsen
Kristina Themsen

Medlem af
Børn- og Familieudvalget
____________

Sneserevej 33,
4760 Vordingborg
Tlf.: 23612347
Mail: kthemsen@vordingborg.dk